Megszólalt a Telegram vezér
„Világossá tettük, hogy azoknak [a felhasználóknak], akik megszegik a (Telegram használatával kapcsolatos) szabályainkat, az IP címeit és telefonszámait kiadhatjuk a megfelelő hatóságoknak, a tőlük érkező törvényes kérelmekre válaszul.” – írta Pavel Durov, a Telegram nemrég letartóztatott, majd kicsit később óvadék ellenében szabadlábra helyezett vezetője.
Mondjuk, én ezen nem lepődtem meg, és szerintem ez még csak a kezdet volt. Ezzel kapcsolatban írtam ezt a korábbi posztomat.
De olvassuk csak a teljes közleményt:
A Telegram alapítója és vezérigazgatója, Pavel Durov hétfőn közölte, hogy a népszerű üzenetküldő platform ezentúl megosztja a hatóságokkal azoknak a felhasználóknak az adatait, akik megsértik az alkalmazás szabályait. A lépés azt követően történt, hogy a múlt hónapban a francia hatóságok letartóztatták őt, részben azért, mert nem működött együtt a platformon állítólagosan zajló illegális tevékenységekkel kapcsolatban.
Durov a Telegramban közzétett bejegyzésében elmondta, hogy a vállalat frissítette a szolgáltatási feltételeit, és mostantól aktívan blokkolja a tiltott áruk és tevékenységek keresésének lehetőségét. Azok a felhasználók, akik továbbra is megpróbálnak illegális tartalmakat megosztani, hogy azok a Telegram keresőjén keresztül elérhetőek legyenek, mostantól IP-címüket és telefonszámukat átadhatják a hatóságoknak.
„A Telegram-keresés a barátok megtalálására és hírek felfedezésére szolgál, nem pedig illegális áruk népszerűsítésére” – áll a bejegyzésben.
Egy megjegyzés a végére: nyilván nem azzal van bajom, ha illegális áruk hirdetését pl. drog, stb. betiltják. Azzal is egyetértek, hogy tiltott tartalmak pl. gyermekpornográfia és az azok köré alakuló csoportok tevékenysége tiltva legyen. Minden normálisan gondolkodó ember egyetért ezekkel a célokkal. Azonban nem mindegy, hogy milyen tartalmakra húzzák majd rá a „tiltott” cimkét a fentieken kívül. És itt válik zsarolhatóvá a tulajdonos, hiszen senki nem akar éveket a rács mögött tölteni. Azt íratnak alá vele, amit csak akarnak. Ennyit a decentralizáltságról.